انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده . حامی

فعالیت های انجمن حامی در سال 1400 ، همچون سال گذشته با همه گیری بیماری کویید 19، ادامه­ داشته است.

انجمن حامی بنا بر رسالت خود فعالیت هایش را در زمینه، امداد و کمک­ رسانی، آموزش، خدمات اجتماعی، روانشناسی، ترویج­ گری، توانمند­سازی و حقوقی برای جامعه پناهندگان و مهاجران در ایران پرداخته است. مراکز ما در استان­های تهران، قم، مشهد و سمنان خدمات ویژه خود را  برای زنان و کودکان جامعه آسیب­ پذیر تحت پوشش ارائه­ داده­اند.

در کنار همه فعالیت های محلی، انجمن حامی به عنوان سازمان غیر دولتی دارای مقام مشورتی سازمان ملل متحد، در اجلاس ها و نشست های منطقه ­ای و بین المللی حضوری فعال داشته است.

مرکز حامی در تهران واقع در جنت آباد  با شروع سال 1400 به فعالیت های آموزشی و  خدمات اجتماعی خود ادامه داده است. در دوران همه گیری کرونا همه مراکز حامی سعی داشته اند با بهره گیری از امکانات و منابع محدود خود به اقدامات بشر دوستانه، خدمات و امداد در راستای مبارزه با این بیماری مخصوصا در میان اقشار آسیب پذیر بپردازند. خدمات حامی در بهار 1400 در مجموع تعداد هزار  خانوار را تحت را پوشش داده است .

در کنار ارائه خدمات به دانش آموزان، خانواده ها و سایر اقشار جامعه مهاجر و پناهنده، بالغ بر 30 خانوار از جامعه آسیب پذیر تحت پوشش توانسته اند از خدمات بهداشتی استفاده نمایند.

توزیع و تهیه پک واقلام خوراکی و بهداشتی برای ۳۰خانواذ تحت پوشش
اهدا عیدی به کودکان کار شامل لوازم ورزشی و پوشاک و کفش
برگزاری مراسم های عید قربان و غیره و شروع دوره های تابستانی جذاب برای دانش آموزان از نمونه های بارز این فعالیت ها بوده اند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید