انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده . حامی
جستجو کردن

سرکنسول افغانستان در پیشاور می‌گویند که بیش از 7 هزار پناه‌جوی افغانستانی در چند روز اخیر در ایالت خیبرپختونخوا در پاکستان بازداشت شده‌اند.

به گزارش سایت افغانستان خبرگزاری فارس، عبدالله وحید پویان سرکنسول افغانستان در پیشاور با بیان اینکه بیش از 7 هزار پناه‌جوی افغانستانی در چند روز اخیر در ایالت خیبرپختونخوا در پاکستان بازداشت شده‌اند گفت: آزار و اذیت پناه‌جویان افغانستان در پاکستان به آخرین حد رسیده است.

وحید پویان گفت: متأسفانه پس از جنگ تورخم آزار و اذیت پناه‌جویان افغانستان به آخرین حد رسید و من و سفیر افغانستان با پرویز ختک وزیر اعلای خیبرپختونخوا دیدار کردیم تا مشکل حل شود.

وی افزود: پس ازعید نزدیک به ۱۰ هزار خانواده تعهد سپرده‌اند که به گونه داوطلبانه به افغانستان بازگردند اما بازگشت همه پناه‌جویان وقت می‌خواهد.

در همین حال، پناه‌جویان افغانستان از بد رفتاری پلیس پاکستان سخن گفتند.

شفقنا نوشت، فدا، پناه‌جوی افغانستان در پاکستان گفت: ما از حکومت افغانستان می‌خواهیم که به خاطر خدا برای ما کاری کند. در این جا پلیس وحتی مردم ما را اذیت می‌کنند. موضوع ما باید حل و فصل شود زیرا تا کنون 7 هزار نفر بازداشت شده اند.

جلیل، پناه‌جوی دیگر افغانستانی در پاکستان گفت: پلیس پاکستان به ما می‌گوید که کارت‌هایتان هویتی خود را نشان دهید ولی ما را بازداشت می‌کند.

شماری دیگر از پناهجویان نیز می‌گویند که پلیس پاکستان از پناهجویان پول نیز می‌گیرند.

روئین، پناهجوی افغانستان در پاکستان گفت: نه تنها پلیس بلکه در این روزها غیر نظامیان پاکستان نیز ما را اذیت می‌کنند.

منبع : www.af.farsnews.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید