انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده . حامی
جستجو کردن

ژنو در هفته گذشته شاهد برگزاری کنفرانسی با عنوان ” دستیابی به راه حل”، با همت کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و حضور بیش از پانصد نفر از 90 سازمان غیر دولتی  از کشورهای مختلف جهان بود.

در این کنفرانس بین المللی که در روزهای دهم تا دوازدهم تیر ماه 1394 (اول تا سوم جولای) برگزار شد، رسیدگی به وضعیت پناهندگان افغان از مهمترین موضوعات مورد بحث  در بخش آسیایی نشست بود. در قسمتی از بیانیه ای که از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان منتشر شده، آمده است: «جابجایی مردم افغانستان یکی از قدیمی ترین و پیچیده ترین پرونده های مربوط به موضوع پناهندگان در جهان است. افغانستان و همسایگان آن باید برای اجرای راه حل پایدار همچنان از حمایت جامعه جهانی برخوردار باشند. همچنین لازم است راهبردی برای حفظ همبستگی بین المللی و نیز تقسیم بار ناشی از آن اتخاذ شود.»

در ادامه هدف از برگزاری این کنفرانس، “راهبردهایی برای دستیابی به راه حل و نیز راه کارهایی برای نظارت بر اجرای این راه حل ها” اعلام شده است.

در این میان، انجمن حامی به عنوان نماینده ایران به همراه نمایندگانی از پاکستان و افغانستان در این کنفرانس حضور داشتند و درباره ” گسترش همکاری های کمیساریای و نهادهای مدنی برای اجرای راه حل ها در کشور میزبان و افغانستان”، همینطور “کمک نهاد های مدنی به آماده سازی، توانمندسازی و پشتیبانی پناهندگان افغان از طریق آموزش دانش و مهارت های حرفه ای با هدف بازگشت پایدار آنها به افغانستان” به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند

different 186 different 164 different 190

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید