انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده . حامی
جستجو کردن
یادگار گرامی امام با بیان اینکه جامعه مهاجرین افغان عدم رضایت به مشاغل پایین و پیشرفت را هدف خود قرار دهد، تأکید کرد: ان شاء الله  فضایی فراهم گردد که مهاجرین افغان که در ایران حضور دارند، بتوانند به  افغانستان بازگردند تا آینده این کشور در اختیار نخبگان محب اهل بیت قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار جمعی از علما و اقشار مختلف مهاجرین کشور افغانستان که در حرم مطهر امام خمینی برگزار شد، با اشاره به تلخی های حضور در غربت، ایجاد تشکل را یکی از راههای کاهش این تلخی ها دانست و بر ضرورت پیوند میان مردم و روحانیون افغان ساکن در ایران تأکید کرد.

وی با تأکید بر توجه روحانیون به ذائقه و اقتضائات نسل جوان و تحصیلکرده، گفت: اگر مهاجرین افغان توان علمی و فنی خود را بالا ببرند قدرت آنان نیز افزایش می یابد.

یادگار امام افزود: همواره به مهاجران افغان توصیه کرده ام و اکنون نیز می گویم که فرزندان تان در رشته های مختلف تحصیل خود را ادامه دهند، چرا که آینده افغانستان را هیچ کس بهتر از فرزندان شیعیانی که در جامعه ما تربیت یافته اند، نمی توانند اداره کنند.

وی با بیان اینکه جامعه مهاجرین افغان عدم رضایت به مشاغل پایین و پیشرفت را هدف خود قرار دهد، تأکید کرد:  ان شاء الله  فضایی فراهم گردد که مهاجرین افغان که در ایران حضور دارند، بتوانند به  افغانستان بازگردند تا آینده این کشور در اختیار نخبگان محب اهل بیت قرار گیرد.

در ابتدای این دیدار خانم میترا قدیمی معاون اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران در سخنانی به نمایندگی از خانواده ستایش قریشی یکی از اتباع افغانستان که اخیرا در ورامین به قتل رسید و در این دیدار نیز حضور داشتند، از یادگار گرامی امام به خاطر ابراز همدردی با خانواده مرحومه تشکر کرد و این پیام را دارای بازتابی مثبت در داخل و خارج کشور و میان اتباع افغان دانست.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین علی ناطقی از روحانیون افغان ساکن ایران و آقای حاج خانشیر رحیمی رئیس شورای هماهنگی هیأت های مذهبی مهاجرین افغان سخنانی را ایراد کردند.
در این دیدار آیت الله جوادی استاد حوزه های علمیه کابل، قم و شهرری، آقای عارفی رییس دفتر مرجع تقلید شیعیان افغانستان آیت الله محقق کابلی در ایران، آقای محقق مولف و نویسنده افغان و اقشار مختلف مهاجرین افغان در ایران حضور داشتند.به گزارش جماران، در حاشیه ی این دیدار  آقای شیرآقا قریشی پدر ستایش قریشی با یادگار گرامی امام ملاقات کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی ضمن تسلیت مجدد و ابراز همدردی، صبر و اجر خانواده آن مرحومه را از خداوند متعال مسألت کرد.
در این ملاقات کوتاه، پدر ستایش قریشی نیز از همدردی یادگار امام و اقشار مختلف ملت ایران قدردانی کرد.
 لازم به ذکر است 21 فروردین ماه سال جاری، پسری ۱۷ ساله در ورامین، دختر شش ساله افغانی به نام ستایش قریشی را به قتل رساند.
7T3A7077 7T3A7216 7T3A7059 7T3A6795 3_7T3A7088
download (2)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید