انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده . حامی
جستجو کردن

انجمن حامی در روز درختکاری، 14 اسفند 1392، جشنی را به نام جشن “درخت دوستی” در مرکز آموزش پایه شورآباد برگزار کرد. در این جشن که با هدف گرامیداشت روز درختکاری و نیز فراهم نمودن روزی شاد برای کودکان این مرکز برگزار شده بود زهره صادقی، فهیمه موسوی و چهره های هنری نظیر رضا عطاران (بازیگر و کارگردان فیلم ها و سریال های طنز)، سودابه سالم (بنیان گذار موسیقی کودک در ایران)، فرشته صدر عرفایی (بازیگر سینما تئاتر) و همچنین شخصیت هایی از موسسات بین المللی همچون دِلفین لُتریه (رییس پزشکان بدون مرز در ایران)، نماینده ای از کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و نیز نماینده ای از سازمان رلیف شرکت کرده بودند.

در این جشن زهره صادقی، رضا عطاران، سودابه سالم و فرشته صدر عرفایی در حیاط مدرسه نهال کاشتند. سودابه سالم آهنگی را به دانش آموزان مرکز انجمن حامی تقدیم کرد. همچنین از رضا عطاران به دلیل نشان دادن چهره شریف از افغان های ساکن ایران در آثار خود تقدیر شد. متن تقدیرنامه رضا عطاران که از سوی دانش آموزان این مدرسه آماده شده بود بدین قرار بود: ” آقای رضا عطاران عزیز، ما کودکان افغانستانی مدرسه حامی از شما برای نشان دادن چهره ای شریف از مردم رنج کشیده کشورمان تشکر می کنیم و امید آن داریم که روزی در خاک وطن مان میزبان شما باشیم و درس هایی که آموخته ایم را به دیگران بیاموزیم.”

اعضای گروه نمایش مفید و گروه موسیقی زنبورک از همان ابتدای جشن در حیاط مدرسه با کودکان مشغول بازی شدند و با اجرای موسیقی زنده، قصه گویی و بازی روزی شاد و به یاد ماندنی را برای کودکان ساختند.

علاوه بر این یک گروه موسیقی افغان برای کودکان آهنگ های شاد با سازهای سنتی افغانستان و لهجه افغانی برگزار کردند. غذاهای سنتی افغانستان نیز بخش دیگری از این جشن بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید