انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده . حامی
جستجو کردن

به دنبال اطلاع از وضعیت نگران کننده کودکان دانش آموز در استان سیستان و بلوچستان و نیاز گسترده آنان به لباس گرم ؛ یک تلاش فراگیر برای کمک به کودکان سرزمینمان در منتهی الیه مرزهای جنوب شرقی کشور آغاز شد . از یاری خیرینی که همواره برای همراهی  و یاری از هیچ کوشش و حمایتی دریغ نمی کنند تا حضور شبکه همیاری که متشکل از مجموعه ای از سازمانهای غیر دولتی فعال در حوزه آسیب های اجتماعی پایتخت است و حتی شهرداری تهران که تعدادی از بیلبوردهای تبلیغاتی شهرش را به فراخوان یک امر انسانی اختصاص داد ؛ با یکدلی و همصدایی ؛ تلاش کردند تا رنج عمیقی که بر کودکان محروم سرزمینمان می رود را تخفیف دهند و سوز سرمای این منطقه خشک را با محبت و مهربانی وجودشان گرمای تازه ای ببخشند.

اولین بخش از کمک های جمع آوری شده در روز چهارشنبه 4 آذر از طریق فرودگاه مهرآباد به زاهدان منتقل شد و در نتیجه همکاری ارزشمند مسئولین آموزش و پرورش منطقه و همیاری بی دریغ سازمانهای غیر دولتی استان ؛ به توزیع وسایل و امکانات تهیه شده پرداخته شد.

در دیدار از تعدادی از مدارس منطقه همت آباد که از مناطق حاشیه ای و محروم شهر زاهدان می باشد و نیز تعدادی از روستاهای اطراف زاهدان  که متاسفانه در فقر مطلق و در کمبود شدید امکانات آموزشی به سر می برند ؛ به توزیع لباس ها ؛ کفش های تهیه شده و نیز لوازم التحریر اقدام شد.

استان سیستان و بلوچستان از جمله محرومترین استان های کشور از نظر تعداد کودکان بازمانده از تحصیل به دلیل فقر اقتصادی خانواده ها و کمبود شدید زیر ساخت های آموزشی در این استان پهناور کشور است.

از پشتیبانی های صمیمانه شبکه همیاری ؛ موسسه امید فردا ؛ موسسه خیریه نیکان و جمع وسیعی از خیرین  که در این امر نیک سهیم بودند و لبخند را بر چهره کودکان سرزمین مان جاری کردند ؛ سپاسگزاری می کنیم و پاداش مادی و معنوی تک تک شان را از خداوند کریم طلب می کنیم.

DSC05747 - Copy DSC05755 - Copy DSC05712 - CopyDSC05734 - CopyDSC05695 - Copy

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید