پویش “با مهر تا مهر” انجمن حامی و جمع آوری لوازم تحریر مناطق محروم

آموزش کودکان به عنوان یک حق طبیعی و بنیادین، برخی اوقات به دلایلی همچون ضعف نظام آموزشی، فقر خانواده، فقدان زیر ساخت های فیزیکی و تجهیزات آموزشی مناسب، دوری راه خانه و مدرسه، امنیت اجتماعی و فرهنگی، فقدان یا ضعف سیستم های نظارت، ناکافی بودن قوانین و مقررات حمایت کننده و … نادیده انگاشته شده و می شود.

بسیارند کودکانی که در زمان کودکی امکان دسترسی به آموزش را نیافته و در مسیر زمان امکان جبران این زمان از دست رفته را نیز نیافته اند و از این رو در چاله های فقر مضاعف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی افتاده اند.

انجمن حامی (حمایت از زنان وکودکان پناهنده) با ملاحظه وضعیت نگران کننده دانش آموزان مناطق روستایی و استان های محروم کشور که در چنبره فقر همه جانبه قرار گرفته و از مسیر عدالت آموزشی فرسنگ ها فاصله دارند با همیاری علاقه مندان به حوزه آموزش کودکان از بخش های عمومی کشور تا بخش خصوصی متعهد و مسئولیت پذیر تا مردمانی از جنس محبت و عشق به انسانیت در سالهای اخیر برای برداشتن موانع دسترسی به عدالت آموزشی برای تمام کودکان ساکن در محدوه سرزمینی ایران عزیز به پا خواسته است تا با همت عالی مردم سرزمین مان فاصله های فقر و بی عدالتی را کم کند و پله های توسعه انسانی را با گام های محکم تر و موثرتر طی نمائیم.

نظر به بالا بودن سطح محرومیت در نواحی مرزی، مناطق روستایی و عشایری کشور و در پی نیاز سنجی های انجام شده، انجمن حامی در سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ با هدف حمایت آموزشی و ایجاد انگیزه به تحصیل در دانش آموزان بی بضاعت ساکن در نواحی مذبور ضمن تاکید بر ضرورت تقویت عدالت آموزشی برای دانش آموزان روستایی با حمایت خیرین، اقدام به تهیه و توزیع ۵۶۰۰ بسته نوشت افزار در روستاهای استان های تهران، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، ایلام و خراسان شمالی نمود.

در این طرح که با همت خیرین و تولید کنندگان داخلی لوازم التحریر در ایران همراه بود بسته های موردنظر ویژه دو مقطع دبستان و راهنمایی تهیه شد که محتویات آن عبارت بودند: ۱ جلد دفتر ۵۰ برگ، ۲ جلد دفتر ۶۰ برگ، ۲ جلد دفتر ۸۰ برگ، ۱ جلد دفتر ۱۰۰ برگ، ۱ جلد دفتر نقاشی، ۱ جلد دفتر یادداشت، ۱بسته مداد رنگی، ۶ عدد مداد مشکی، ۳ عدد مداد قرمز، پاکن، تراش و خط کش و در بسته های ویژه مقطع راهنمایی به جای مداد سیاه، قرمز و تراش و پاکن، خودکار و ست خط .کش، نقاله و گونیا قرار داده شده بود

بدیهی است این افتخار مرهون حمایت حامیانی است که همواره برای برداشتن قدم های انسان دوستانه، پیشی می گیرند. امیدواریم امسال نیز با حمایت بیش از پیش شما مهربانان بتوانیم گامی چند در جهت شروع مهری پر مهر برداریم. حامی کمکهای نقدی و غیرنقدی شما خیرین بزرگوار را .برای تهیه لوازم التحریر مناطق محروم در سال آموزشی ۱۳۹۷-۹۸ پذیرا میباشد

photo_2016-08-22_09-40-18

(شماره حساب ۰۱۰۶۶۳۲۶۲۸۰۰۰

شماره کارت ۷۷۲۷-۹۹۵۱-۹۹۱۱-۶۰۳۷

 بانک ملی- انجمن حمایت از زنان و کودکان )

جهت اطلاعات بیشتر و هماهنگی جهت ارسال کمک های غیرنقدی با شماره دفتر مرکزی انجمن ٨٨٩١٢٧٨۵ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *