ظرفیت سازی جوانان پناهنده  افغانستانی برای حمایت از اقشار بسیار آسیب پذیر

مشهد. شور آباد 029مشهد. شور آباد 045پنجشنبه  ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۴، اولین نشست ظرفیت سازی جوانان پناهنده افغان در سال جدید و با هدف آسیب شناسی مسائل و مشکلات اجتماعی جامعه پناهندگان ؛ شناسایی و حمایت از گروه های بسیار آسیب پذیر در محل هتل باباطاهر تهران برگزار شد.

در این نشست صمیمانه جوانان پناهنده افغان و مسئولین حامی در خصوص چالش های فراروی جوانان پناهنده و آسیب های اجتماعی موجود در این جامعه به گفتگو نشستند .مسایلی همچون افزایش ازدواج های دو تابعیتی ؛ افزایش مصرف سوء مواد مخدر در میان جوانان مهاجر افغان ؛ تفاوت های هویتی و فرهنگی میان نسل اول و دوم مهاجرین و بررسی ماهیت و چرایی به وجود آمدن این مشکلات به مورد بحث گذاشته شد .

همچنین چگونگی شناسایی و حمایت از اقشار بسیار آسیب پذیر در جامعه پناهندگان افغان ، سرفصل دیگری بود که در این نشست به آن پرداخته شد تا با همیاری و همکاری جوانان تسهیلگر اجتماعی پناهنده افغان ؛ زمینه کمک و یاری از اقشار محروم فراهم شود .

لازم به ذکر است که این پروژه در ادامه همکاری های مشترک اداره کل امور اتباع و مهاجرین  خارجی وزارت کشور، شورای پناهندگان دانمارک و انجمن حامی می باشد

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *