این بار در قم و کرمان؛ طرح «تقویت خانواده سالم و پیشگیری از خشونت های خانگی»

طرح تقویت خانواده سالم و پیشگیری از خشونت های خانگی در جامعه پناهندگان افغان مقیم استان های کرمان و قم اجرا می شود.

به دنبال برگزاری موفقیت آمیز دوره های تقویت خانواده سالم و پیشگیری از خشونت های خانگی در جامعه پناهندگان افغان مقیم استان های تهران و خراسان رضوی در سالهای ۱۳۹۲ و  ۱۳۹۱و استقبال گسترده جامعه پناهندگان از یک سو و تاثیرات ناشی از برگزاری دوره های آموزشی و ورود تسهیلگران محلی به جامعه هدف از سوی دیگر، تصمیم گرفته شد تا نسبت به توسعه این فرآیند آموزشی و گسترش تاثیرات اجتماعی آن در سایر نقاط و استان های مهاجر نشین کشور اقدام شود.

 بدین ترتیب مقرر شد این طرح در استان های کرمان و قم که جمعیت متنابهی از پناهندگان افغان را در خود جای داده است؛ برگزار گردد.

در طرح ارتقای سلامت خانواده و پیشگیری از خشونت های خانگی، ۱۰۰ جوان پناهنده افغان به عنوان تسهیلگر اجتماعی محلی آموزش  دیدند که از وظایف مهم آنها ورود به جامعه محلی و ترویج مفاهیم و ارتقای فرهنگ تعامل مثبت در جامعه پناهندگان افغان در شهرهای تهران و مشهد بوده است.

لازم به ذکر است همکاران حامی در اجرای این طرح کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و اداره اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور می باشند.

یک فکر در “این بار در قم و کرمان؛ طرح «تقویت خانواده سالم و پیشگیری از خشونت های خانگی»”

 1. از زحمات شما بسیار تشکر به عمل می اورم
  کلاس های بسیار جذاب و جالبی هستند این کلاس های طرح پیشگیری از خشونت خانگی

  1. از شما ممنونیم آقای افضلی.
   همراهی دوستانی مانند شما حامی را به ادامه راه با عزمی جدی تر تشویق می کند.
   پایدار باشید.

 2. سلام.تشکرمیکنم اززحمت های خانم اشرفی وهمچنین خانم مژگان عطار عزیز و…استادای دوست داشتنی وگرانقدری مانند خانم گرامی زاده گان . دوره خیلی عالییه بود امیدوارم فاز دومش هم اجرا بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *